Vianočná akadémia

                  Žiaci Základnej školy Krakovany

pozývajú všetkých rodičov, starých rodičov a občanov obce na

           Vianočnú akadémiu

17. decembra 2017/ nedeľa/ o 14:00 hod.

           v  Kultúrnom dome Krakovany

– vystúpia žiaci základnej školy a ZUŠ sv. Gorazda Vrbové

               Vstup zadarmo

           Pripravené je malé občerstvenie        

             Tešíme sa na Vašu účasť

                Žiaci a pedagógovia ZŠ

Čítaj ďalej

Vzácna návšteva z Indie

8. decembra našu školu navštívil pán učiteľ z Indie. Prezentoval indické umenie. Ukázal nám, čo všetko sa dá urobiť z rolky papiera a nožničiek v krátkom čase. Videli sme, ako si vyrobiť ozdoby na oslavu alebo Vianoce. Vnímali sme ho ako kúzelníka. Deti boli unesené a my vyučujúce tiež. Cestuje takto po celom svete a prezentuje svoju krajinu. Deti si mohli zakúpiť brožúrku s 20timi nápadmi spolu s farebným papierom.

Čítaj ďalej

Deti na hokej

V stredu 6.12. vlk Goooly  prišiel pozvať  deti na hokej. Korčuliarska abeceda, stretnutie s profesionálnymi hráčmi a trénermi, aj fotky s obľúbeným vĺčkom Goolym. To všetko zahŕňa podujatia s názvom Deti na hokej, ktoré sa skutoční v nedeľu 10. decembra na piešťanskom zimnom štadióne. Začiatok je o 14.15 h.

Čítaj ďalej

Mikuláš

Obec Krakovany, ZŠ Krakovany a MŠ Krakovany  zorganizovali v stredu  6.12.2017 o 16.30 „Slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka „ pred obecným úradom. Pred rozsvietením stromčeka sa všetky deti s rodičmi zúčastnili lampášikového sprievodu, ktorý začal od MŠ . Po ceste sa zastavil pred múzeom Za Krakovskú bránu, kde sme hľadali Mikuláša. No našli sme iba čerta. Ten sa spolu s deťmi  vybral pred obecný úrad, kde už čakal Mikuláš. Rozdal darčeky a rozsvietil stromček. Spievali sa koledy a vystúpila aj FSk Krakovčanka s vianočnými koledami.

Čítaj ďalej

Vianočné trhy

Žiaci i rodičia sa popoludní 8,11.,15.11. a 28.11. schádzali v triede, ktorá sa akoby šibnutím čarovného prútika premenila na tvorivé dielne. Šikovné  ruky rodičov i detí usilovne vyrábali ozdoby, adventné vence,  škriatkov ,  ba aj malé vianočné stromčeky a vytvorili množstvo prekrásnych vecí. Všetky mohli obdivovať  a kúpiť si rodičia i občania  3. decembra na Vianočných trhoch. Na niektoré z nich sa môžete pozrieť prostredníctvom našich fotografií na stránke školy. Osobitné poďakovanie za prípravu a  realizáciu tejto akcie patrí  ochotným mamičkám. A na záver všetkým ľuďom dobrej vôle prajeme krásne Vianoce.

Čítaj ďalej

Výtvarný úspech

Okresný úrad Piešťany , odbor krízového riadenia, zorganizoval už 5. ročník výtvarnej súťaže „Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej obrany“ na tému „Akú záchranársku techniku som videl zasahovať a s čím by som pomohol ja“ pre ZŠ I. a II. stupňa. Tejto súťaže  sa úspešne zúčastnila aj naša škola. V kategórii základné školy I. stupňa obsadil Adrián Ťapušík  1. miesto. Vyhodnotenie súťaže  spojené s odovzdávaním vecných cien a výstavou  žiackych prác sa uskutočnilo dňa 1. 12. 2017  v priestoroch Okresného úradu Piešťany.

Čítaj ďalej

Vianočná rozprávka

Vianočná atmosféra  zavítala  do školy  v pondelok 27.novembra .  Navštívilo nás  Divadlo Portál z Prešova,  ktoré  si pre nás pripravilo nádhernú Vianočnú rozprávku, veselý príbeh s pesničkami o skoro stratených Vianociach , ktorá potešila nielen detičky. Vianoce nemajú len ľudia, ale aj zvieratká a aj ony sa ľahko môžu dostať na zoznam zlých, a tak ohroziť svoje Vianoce. Samozrejme, nemohol  chýbať neposlušný čert a anjel, ktorý pomohol sviatky zachrániť. Ďakujeme hercom za  príjemný zážitok.

Čítaj ďalej

Katarínsky ples

V piatok 17. novembra sa uskutočnil v KD Krakovany  tradičný Katarínsky ples. Ďakujeme výboru ZRŠ a rodičom, ktorí pomohli toto podujatie zorganizovať. Ďakujeme aj všetkým sponzorom.

Čítaj ďalej

Lapinovci z letiska

V pondeok 13. novembra 2017 sa žiaci zúčastnili besedy so spisovateľkou Viktóriou Laurent-Škrabalovou  a ilustrátorom Matúšom Maťatkom o knihe Lapinovci z letiska. Beseda sa uskutočnila o 9.30 v Mestskej knižnici v Piešťanoch.Po besede si viacerí žiaci zakúpili knihu od spisovateľky.

Čítaj ďalej

iBobor- informatická súťaž

Škola sa i v tomto školskom roku prihlásila do súťaže iBobor. V tomto šk. roku sa môžu súťaže zúčastniť aj žiaci druhého ročníka.Termíny iBobra pre školský rok 2017/18:

 

  • utorok 7. novembra od 9:30 do 13:30  Drobci (2. a 3. ročník ZŠ)
  • streda 8. novembra od 9:30 do 13:30  Bobríci (4.  ročník ZŠ).

Podrobné informácie o súťaži si možno prezrieť na stránke www.ibobor.sk

Čítaj ďalej