Deň rodiny

Na futbalovom ihrisku sa v piatok 8. júna 2018 uskutočnil už po druhý krát Deň rodiny.Zábavno – kultúrny program odštartoval o 17. hodine. Podujatie zorganizoval Obecný úrad Krakovany v spolupráci so Základnou školou v Krakovanoch a Materskou školou v Krakovanoch. Deti sa tu mohli stretnúť s rytiermi, pripravený bol nafukovací  hrad, hasiči, cvičenie na malých trampolínach, let balónom a najväčšia atrakcia pre deti,pena, ktorú pripravil miestny DHZ.

Čítaj ďalej

MDD

Dopoludnia sme ukončili plavecký výcvik a po dobrom obede nasledovala časť zábavná. Hra, opekačka, diskotéka na školskom dvore a spanie v triedach.Tento rok sme sa hrali hru  podľa klasickej televíznej hry Pevnosť Boyard. Každé družstvo malo 40 minút na to, aby získalo 7 kľúčov, a potom ďalších 20 minút na získanie indícií. Ako kľúče nám poslúžili drevené štipce.Družstvá mali možnosť  v prípade neúspechu navštíviť otca Fourasa. Po rozlúštení  hesla mali 40 sekúnd na prenesenie čo najviac Boyardov /plastových uzáverov/. Stihli sme pred búrkou aj opekačku na poľovníckej chate. Deň sme zakončili diskotékou na školskom dvore. Do tanca nám hral Danko.

Čítaj ďalej

Plavecký výcvik Myjava

Oznamujeme všetkým, že sme od 21. 5. do 1. 6. 2018 šťastlivo doplávali. Počas piatich dní sme mali možnosť zdokonaliť si svoje plavecké zručnosti, ktoré sme získali v 2. a 3. ročníku. Mnohí z nás sme si to užili a naozaj sa zdokonalili.  Naši prváci sa  hravou formou zoznamovali s vodou, vyskúšali si splývanie, správne dýchanie.Voda bola príjemná a plavčíci ústretoví, a tak sme boli všetci spokojní a vždy príjemne unavení.

Čítaj ďalej

Zázračný oriešok

Dňa 25.5. 2018, v rámci podujatia festivalu „Zázračný oriešok“, zavítali do našej školy dramatugička Katarína Revallová a moderátor Jozef Dado Nagy.

Čítaj ďalej

Olympiáda neplnoorganizovaných škôl

V utorok 22.5.2018 sa uskutočnil XX. ročník Olympiády neplnoorganizovaných škôl okresu Piešťany na futbalovom štadióne v Trebaticiach. Súťažilo sa v disciplínach: beh na 50m, beh na 500m, hod kriketovou loptičkou, minifutbal a vybíjaná. Doplnkovou disciplínou bolo preťahovanie lanom. Zažili sme pekný športový deň. Získali sme bronzovú medailu v behu na 500m chlapci a bronzovú medailu v hode kriketovou loptičkou mladšie žiačky.V doplnkovej disciplíne mladší žiaci   obsadili 2. miesto.Škola obsadila 5 miesto. Všetkým žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy.

Čítaj ďalej

Dopravné ihrisko Vrbové Čerenec

Dňa 18.5. celá škola absolvovala výcvik na dopravnom ihrisku. vo Vrbovom. deti si overili  a zlepšili svoje vedomosti z cestnej premávky. V triede sa  učili rozpoznávať značky a  križovatky. Teoretické vedomosti si následne vyskúšali v praxi na ploche, kde si zajazdili na bicykloch a  autíčkach. Inštruktori boli  nekompromisní a každý dopravný priestupok bol  potrestaný tým, že sa zo žiaka stal chodec, až kým neprešiel všetkými semaformi.

Čítaj ďalej

Deň matiek

Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Tento rok  sme si Deň matiek pripomenuli v nedeľu 13. mája.Deň matiek je špeciálny čas povedať našim mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili. Všetci žiaci našej školy tak urobili v nedeľu 13. mája  kultúrnym programom v KD Krakovany.

Čítaj ďalej

Babička z vajíčka

  10. 5.   v Mestskej knižnici Piešťany sme boli na   Divadelnom predstavení Babička z vajíčka. Roztopašnú  bábkovú rozprávku o obyčajnom vajíčku z veľkými zázrakmi, na motívy knihy Ivy Procházkovej, predviedlo divadlo PIKI.

Čítaj ďalej

Rybárske preteky

8.5 2018 sa na VN Čerenec Vrbové konal 6. ročník rybárskych pretekov ROBINSON  FEEDER CUP. V kategórii U-10   J.Jakubček obsadil 2. miesto. Gratulujeme!

Čítaj ďalej

Festival paličkovanej čipky

Od 4. -do 6.5. sa v KD Krakovany konal 3. ročník tohto festivalu. Na festivale sa zúčastnil aj náš krúžok paličkovania „Bábenčatá“, ktorý vedie Matej Pisca. Počas dvoch dní návštevníkom i vystavovateľom ukazovali, čo všetko už dokážu. Svojou spoločnou prácou sa zapojili i do súťaže “ Medzi nebom a zemou“ a obdržali cenu múzea Za Krakovskú bránu.

Čítaj ďalej