Anglický jazyk -3.ročník

Dobrý deň tretiaci!                                                                  30.3.2020 – 3.4.2020 uč s.2.-5.

Keďže sme končili oranžovú učebnicu, a zmeškali sme 2 týždne, bolo toho veľa. Ale pevne verím, že sa vám to podarilo dokončiť.

Posielam vám prefotené opakovanie i záverečné opakovanie. Prosím nevyplňujte to!!! Budete to robiť so mnou, keď sa spojíme cez videokonferenciu.

Keď ste si poprezerali učebnicu, zistili ste, že je celá o cestovaní vo vesmíre a návšteve jednej planéty. Postavičky sú nové a deti, Harry a Rose, sprevádza profesor Bloom. Ich vesmírna loď havaruje a oni budú hľadať na planéte rôzne veci na opravu.

Na s.2.,3. si prečítajte príbeh. Prišli ste na to, prečo havarovali?

S.4 – zoznámte sa s postavičkami. Prečítajte si slová piesne a potom si Quest song pustite aj z nového nainštalovaného CD-ROMu. Rozbaľte si aj slová a zaspievajte si (precvičujete si počúvanie, čítanie aj výslovnosť-hovorenie).

S abecedou ste sa už určite stretli. Anglická nemá písmenká s mäkčeňmi a dĺžňami. Výslovnosť je iná. Zistíte ju na YOU TUBE napr.:

Kids Vocabulary Alphabet                                     English For Kids Alphabet

Fun Kids English Alphabet                                     English Singsing Alphabet

Prípadne napíšte len Alphabet song    a podobne…

Posielam vám prefotený papier s abecedou a výslovnosťou.

Pustite si aj Alphabet chant z CD-ROMu. Najprv čítajte z prefoteného papiera, potom skúste len z učebnice. Vo videokonferencii si povieme viac.

Urobte si projekt na čísla od 20 do 30 a k tomu ešte celé desiatky do 100 (uč. s.5). Viac si povieme vo videokonferencii. Výslovnosť nájdeš na CD-ROMe Numbers chant.

Posielam vám prefotené dni v týždni. Píšu sa vždy s veľkým písmenom! Precvič si písanie. Výslovnosť nájdeš na YOU TUBE. Stačí keď napíšeš Days of week.

Vypracuj si pracovný zošit – WB workbook – s.2.,3. Urob koľko vieš.

Ak by ste mali s hocičím problém prosím píšte mi na e-mail.

         Videokonferenciu vyskúšame na počítači. Na e-mail vám pošlem link a heslo a dohodneme si presný deň a hodinu, kedy a ktorí sa tam nakliknete. Stretli by sme sa po skupinkách. Dúfam, že to bude fungovať. Prípadne sa môžeme ešte spojiť cez videohovor na WhatsAppe po skupinkách, ale nemám vaše telefónne čísla (uvidíme, vyriešime neskôr). Pošlite mi vašu mailovú adresu, kto neposlal.

jurdova.lubica@gmail.com  alebo WhatsApp 0908354824